Son Haberler
Anasayfa / Evlilik Haberleri / Kır düğünü planlayanlar için!

Kır düğünü planlayanlar için!

Düğün denince kimsenin aklına yağmurlu, kapalı bir hava gelmez. Bir başkadır yaz düğünlerinin tadı. Açık havada eğlencenin keyfi de farklıdır.n_8127_m

Kır düğünleri, rahattır, sadedir, eğlencelidir. Fakat bir o kadar da detay gerektirir. Özellikle şehir dışında planlıyorsanız konukların rahatını da düşünmek zorundasınız.

– Bütçeniz şehir dışından gelecek herkesi ağırlamaya yetmiyorsa, civardaki otellerle konuşup en uygun fiyatları alıp davetlilere sunabilirsiniz. Otel rezervasyonlarıyla ilgilenecek zamanınız yoksa birini bu iş için görevlendirin.

– Örneğin Bodrum’daki bir düğünü hafta ortası ayarlamayın. Konukların işten izin almaları zor olabilir. Cumartesi gecesi uygun mesela. Ya da uzun tatil dönemine denk getirin. Böylece davetlilerin gelme ihtimalleri artar.

– Konuklara sürpriz yapın. Düğünün gerçekleşeceği bölge hakkında bilgiler içeren bir çanta hazırlayın. Sizin için gelmişken, onlara da küçük bir tatil fırsatı sunun. Hatta çocuklular için çocukla gidilebilecek en güzel yerleri de içeren detaylı bir araştırma koyun önlerine.

– Yaz düğünlerinde en güzel yanlardan biri de meyve çeşitleri… Zengin bir meyve tabağı, güzel bir pastadan daha çok ilgi çekecek. Konuklara hediye olarak küçük meyve sepetleri hazırlamak da iyi bir fikir olabilir.

– Düğün çok erken saatte başlamasın. Hava nasıl olsa geç kararıyor. Hem siz bu sıcakta gelinlik ve damatlıkla bayılırsınız hem de konuklarınıza zor olur. Akşam saatleri en ideali.

– Hava güzel ancak siz buna pek kanmayın. Temmuz ortasında dolu yağdığına şahit olduk ne de olsa. Olası bir yağmura karşı B planınız mutlaka hazır olsun. Bir çadır firması ile görüşün. Evet maliyet artacak ancak bütün düğünün yağmur altında geçmesini istemezsiniz herhalde.

– Bu söylediğimiz komik gelebilir fakat komik olduğu kadar bir o kadar da gerçek. Kır düğünü planlıyorsanız sinek ilacı bulundurun. Hem kendiniz hem de davetlileriniz için. Kimse vücudunda 20 sinek ısırığı ile sonlandırmasın geceyi.

-Konuklara zemin durumu hakkında bilgi verin. Çivi topuk giyen biri, çimlerde yürürken zor durumda kalabilir.
Haberin alındığı kaynak » www.benimgibi.com

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*