Son Haberler
Anasayfa / Dekorasyon / Koltuk Seçmenin Püf Noktaları

Koltuk Seçmenin Püf Noktaları

Koltuklarınıza yatırım yapmadan önce bu yazıyı mutlaka okumalısınız…

Koltuklarınız en büyük harcamayı yapacağınız mobilyalardan biridir. Salonunuzda olduğu gibi bütçenizde de büyük yer kaplarlar. Hatta ev içerisinde en çok koltuklarınızla zaman geçirirsiniz. Bu sebeple koltuk seçimi yapmadan öncesinde bu yazıyı kesinlikle okuyun.

Doğru Oturma Takımı Sayesinde Rahat Bir Hayat

Koltuğunuzu nasıl kutlayacağınızı kesinlikle göz önünde bulundurmalısınız. Televizyon karşısında vakit geçirmek için mi, uzanıp kitap okumak için mi, yoksa önemli misafirlerinizi ağırlamak için mi ? Ayaklarınızı uzatıp televizyon izleyecekseniz sert ve formel bir koltuk almanıza gerek olmadığı gibi çok misafiriniz gelecekse içine gömülecekleri koltuklar seçmeniz de uygun olmayacaktır.

Nasıl Seçmeli ?

Karşılayabileceğiniz en iyi kalitede koltuklar almaya çalışın. Unutmayın, koltuklarınız en az 10 sene dayanmalıdır. Sadece görüntüsü ile değerlendirerek doğru bir seçim yapamazsınız. Hem model hem de iç yapısının kalitesi ile ortak bir değerlendirme yapın. Koltuğunuz üstünde zamanla oluşacak çökmeler, güzelliğinden çok şey götürecektir. Merdivenlerden çıkabileceğinden, kapılardan geçebileceğinden ve yerleştireceğiniz alanın ölçütlerine uygunluğundan kesinlikle emin olmalısınız.

Geleceği Düşünün

Koltuklarınızı aldıktan sonra geleceğe dair planlarınıza göre hayvan besliyorsanız ya da yakın zamanda çocuk sahibi olmayı planlıyorsanız çabuk temizlenebilir, kir saklayabilen ve dayanıklı bir kumaş ile kaplatmak isteyebilirsiniz.

Son Bakış

Satın almadan önce beğendiğiniz koltuğu en ince detaylarına kadar test edin ve bu iş için vakit harcamaktan kaçınmayın. Mağazada üzerine oturun, uzanın, hatta ayaklarınızı da uzatın. Evde yapabileceklerinizi düşünerek rahatlığını kontrol edin. Koltuk modellerine hakim olun.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*