Son Haberler

Kuaför

Bütün kadınların en güzel görünmek isteyecekleri gün kuşkusuz kendi düğünleridir. Yüz yapınız, boyun uzunluğunuz, gelinliğinizin modeli ve kullanacağınız aksesuarlar saç modelinizi etkileyecek. Bu noktada ise iyi bir kuaför seçimi işinizi kolaylaştıracaktır.

Damatlar da saçlarına aynı özeni göstermeli. Sadece düğün gecesi de olsa kendini profesyonel ellerle bırakmalı ve yüz yapısına en uygun saç modeli tasarlanmalıdır. Geleneksel damat traşını da unutmamak lazım. Damat traşında ise dikkat edilmesi gereken unsur, traş sonrası ciltteki önemli kızarıklıktır. Bu süre iyi ayarlanmalı ve traş sonrası cilt bakımının da önemli olduğu göz ardı edilmemelidir.

Gelin başı modeline göre gelin makyajı nasıl değişir
Saç stili çok önemlidir. Kısa saç, uzun saç, dağınık veya sıkı topuz makyaj uygulamasında belirleyici unsurlardan biridir. Örneğin, sıkı topuz bir gelin başı gözlerde kenarlardan çekilme yapacaktır. Bu durum göz makyajını doğrudan etkileyecektir.
Dağınık topuz veya dalgalı açık bir gelin başı modellerinde saçlar alın ve elmacık kemiklerinde gölgeler oluşturacağından bu bölgelere uygulanacak fondoten, pudra ve allık renk tonu seçimi farklılaşabilecektir. Makyajı önemli derecede etkileyeceği için düğünden önce yapılacak makyaj provasında gelinin saçı kesinlikle düğün günü yapılacak seçim doğrultusunda hazırlanmış olmalı ve makyaj provası aynı saçla uygulanmalıdır.

Kaynak: http://www.dugundavet.com

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*