Son Haberler
Anasayfa / Balayı / Macera, Huzur ve Gizemin Kesiştiği Yer

Macera, Huzur ve Gizemin Kesiştiği Yer

Parlak mercanları, turkuaz renkli suları, bembeyaz kumsalları ve gür ormanları ile Bora Bora her çiftin hayalini kurmuş olduğu egzotik bir balayı alternatifidir.

Fransız Polinezya’sındaki Bora Bora, dünyanın en güzel olan adaları olarak bilinen Tahiti ve diğer Pasifik adaları gibi sönmüş veya halen aktif bir halde bulunan volkanların oluşturmuş olduğu atol ve lagünlerden oluşmuştur. Bora Bora’nın en yüksek dağı Otemanu Dağı aynı zamanda çok eski bir volkandır.

Siyah incinin bulunduğu tek yer olan bu mükemmel adada, sayısız türkedi tropikal balıkların, mercan bahçelerinin oluşturduğu doğal bir akvaryumu andıran kristal sularda yüzebilir ve eşsiz bir manzara eşliğinde macera, huzur ve gizemin kesiştiği bir balayını geçirebilirsiniz.

Tropikal iklim özelliklerine sahip olan bu romantik adada yıl boyunca güneşli bir hava olmasına karşın hiç beklenmedik anlarda yağmur da yağabilir. Kasım-Mart arası iklim biraz daha nemli ve yağmurlu, Mayıs-Ekim arası ise daha kuru sezondur. En kuru sezonda yağmur yağabilir veya da en yağmurlu sezonda hava günlük güneşlik olabilir.

Dünyanın en güzel kıyı gölüne sahip olan Bora Bora’da en çok merak uyandıran aktivitelerden olan köpekbalığını beslemek hem eğlenceli hem de çok güvenlidir.

Rüyalar adası Bora Bora’da bir yanda, okyanusun ortasındaki bungalow’larda sevdiğinizle romantik anlar yaşarken diğer yandan da kano gezileri, scuba diving, kataraman yolculuğu yapabilir ve derin sularda balık avlayabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*