Son Haberler
Anasayfa / Balayı / Maldivlerde tatil

Maldivlerde tatil

Yıl boyunca sıcaklığını, romantik bir inzivaya veya da şehir hayatından kaçışa, bazen de ailenizle geçirebileceğiniz huzur dolu tatillere dönüştürebilen tropikal bir cennettir Maldivler. Beyaz kumlar, turkuaz sular ve hafif okyanus esintisiyle sallanan palmiye ağaçları ise dünyanın açık ara en iyi denizi ve kumsallarıyla Maldiv Adaları’nda sizleri bekliyor. Her ziyaretinizde bir sonraki için yeni planlar yapmaya başlayabilirsiniz.

Maldivler tatilinde öne çıkanlar
Turkuaz sular üzerinde yükselen bungalovlarda sizlere özel terasınızda güneş ve havuz keyfini çıkarabilir veya da sahildeki villanızda beyaz kumların üzerinde doğalların tadını çıkarabilirsiniz. ”SPA” etiketli otellerin, dünyaca ünlü Spa Merkezlerinde masaj ve terapi ile kendinizi yeniliyebilir, beyaz kumlar üzerinde okyanusa karşı bir akşam yemeği veya ıssız bir adada piknik yapabilirsiniz. Amatörler şnorkelle su altındaki eşsiz yaşam zenginliğinde yüzebilir, sabah akşam veya gece amatör balıkçılık yapabilir, meraklıysanız Büyük Balık Avcılığı tularına da katılabilirsiniz Profesyoneller eşliğinde dünyanın en çok zengin resiflerinde scuba dalış deneyimini yaşayabilir ve günbatımında turkuaz-mavi sularda romantik bir tekne gezisine çıkabilirsiniz.

Maldivler Balayı
Deniz, kum ve güneşli bir balayı için çiftlerin en çok tercih ettikleri Maldivler; uzun evlilik hazırlığı sürecinde yorulan zihinlerin huzur bulacağı, belki de dünya üzerinde yeni bir hayata başlanacak en mükemmel yerdir.

Maldivler Dalış
Profesyonel dalışla ilgilenenler bilirler ki Maldivler dünyadaki en iyi ilk beş dalış merkezinden biridir ve hemen her otel profesyonel dalış ekipmanları ve personeli ile hizmetinizdedir.

Maldivler kombine turları

Maldivler-dubai; Emirates Hava Yolları ile Dubai aktarmalı uçarken 2-3 gece Dubai’de konaklamak ilginizi çekebilir.

Maldivler-doha;  Qatar Hava Yolları doha aktarmalı uçuşlarda Ortadoğu’nun hızla gelişen kentini de görebilir, üstelik vizenizi doha havaalanında alabilirsiniz.

Maldivler tailor made (sizlere özel)
Hazır paketlere bağlı kalmak istemiyor musunuz ? Uçak biletlerinizi mil puanlarınızla mı aldınız. Birden fazla otelde veya oda tipinde mi kalmak istiyorsunuz. Talep edin yerine getirelim.

Maldivler turları

Emirates, Qatar ve Türk Hava Yolları ile 5 gece konaklamalı ve uçuşlarla beraber toplam 7 gün olarak hazır Maldivler paketlerimiz, her gün hareketli ve size özel düzenlenir.

Maldivler, Hint Okyanusundaki 1200 adadan oluşan 290 atolun birleşmesiyle meydana gelmiş, resmi adıyla Maldiv Cumhuriyeti olan bir devlettir. Toplamda, kuzeyden güneye 820 doğudan batıya 120 kilometrekarelik bir alana sahip bu egzotik adalar; turkuaz denizi beyaz altından kumları ve okyanus ferahlığıyla dünya turizmin en ilgi çekici yerlerindendir. Adalarında yaşamın MÖ 1500’lü yıllara kadar uzandığı Maldivler okyanusun ortasına serpiştirilmiş renkli mücevherlerle benzerler. Bu mücevherlerde sıcaklık yıl boyu 27 ile 32 derece arasındadır. Hiçbir ülke vatandaşının vize gerekmeden gidebileceği bu yeryüzü cenneti için, sadece pasaportunuzda altı aylık geçerlilik süresi olması yeterlidir.

Ana dili Dihivehi olan Maldivlerde, otellerde ingilizce konuşulur. Halkın müslüman olduğu ülkeye içki ve domuz eti sokmak yasaktır. Yerli halkın yaşam alanına girmeyen bütün otel ve restoranlarda içki ve domuz eti serbestçe tüketilebilmektedir. Her geçen gün ağırladıkları turist sayısıyla dünya turizminin son derece önemli merkezlerinden biri haline gelen maldivlerde bütün telefon oparatörleri çalışmaktadır. Otellerde ve Hastanelerde gayet iyi eğitimli personeller bulunmaktadır. Otellerde önemli kredi kartlarının hemen hepsi geçerlidir.

Maldivlerde adalar arası ulaşım, deniz uçakları ve sürat tekneleriyle yapılmaktadır. Havaalanının Male Interational Airport MLE heman yanındaki 5 dk ve aynı zamanda ülkenin başkenti olan Male adasından otellere ulaşım ise kısa bir iç hat uçuşu ve ardından da sürat tekneleriyle yapılmaktadır. Keza, dünyada görülebilecek ender mağazalar eşliğinde yapılan bu kısa yolculuklar orada geçireceğiniz muhteşem tatilin tanışma faslı gibidir. Eğer gördüğünüz turkuaz suları daha yakından tanımak isterseniz; maldivlerde birkaç otel dışında neredeyse bütün otellerde dalış okulları bulunmaktadır.Turizmle bareber balıkçılığın da ileri seviyede olduğu Maldivlere tam anlamıyla deniz kum ve cenneti denilebilir. Dalış ve gece balık avı otellerde yapabileceğiniz aktivitelerden bazılarıdır. Türkiye’den ulaşım Dubai üzerinden haftada 5 gün Emirates Hava Yolları ve Doha üzerinden haftada üç gün Qatar Havayolları ile mümkündür. Yaklaşık olarak 8 saat süren yolculuklar aktarmalar ile 10 saati bulabilmektedir. Türk Konsolosluğu bulunmamaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*