Son Haberler
Anasayfa / Genel / Marsahall'ın yeni rengi menekşe

Marsahall'ın yeni rengi menekşe

Marshall, UluslararasıRenk Akımları Colour Araştırması kapsamında Yılın Rengini belirledi. AkzoNobel Estetik Merkezi tarafından beş kıtadan gelen renk uzmanları, dekoratörler, iç mimarlar, modacılar ve sosyologlar tarafından bilimsel bir uzmanlıkla değerlendirilerek, hazırlanan katalogda 2013’ün rengi olarak ”Menekşe” yer alıyor.

AkzoNobel Marshall’ın Yılın rengi olarak belirlediği ”Menekşe”, yeni iletişim ağları, diyaloglar ve yenilik yaratmayı ifade eden Yılın Teması ”Bağlantılar’dan ilhamını alıyor. Modern yaşamın, tamamen bağlantılarından oluştuğunu özetleyen bu tema, günümüzün dünyasında vazgeçilmez bir unsur olan hız konusuna da odaklanıyor. Bu tema sadece sosyal medya, uygulama ve cihazlarla ilgili değil, günümüz teknolojisinin, anlayış ihtiyacımız ve ruh halimizi etkileme biçimini de ifade ediyor.

Bu düşünce, eğilimleri farklı bir şekilde etkilemektedir, yanlız tek bir konsept ile onları bir arada tutarak, Yılın rengi için bir ilham kaynağı oluyor.

Kişiliğin iki yüzü; Menekşe AkzoNobel Marshall’ın 2013’ün rengi olarak seçtiği Menekşe, hareketli yaşamınız için adeta görsel bir yara bandı görevini görüyor. Renk olarak, yaşam alanlarını zenginleştiren bilgelik ve dürüstlükle birlikte son derece çarpıcı bir ifadeyi temsil etmektedir.

Modern evler için oldukça uygun olan ve rüya gibi bir okyanus manzarasını anımsatan bu çok yönlü renk, insana, huzur ve istikrar duygusu vermektedir. Marshall Menekşesi, güvenilir doğayı ve dayanıklı maviyi çağrıştıran zerafeti birleştiren büyük ve yardımsever bir renk olarak öne çıkıyor. Bu rengin kişiliğin iki yüzünü anlayabilmek için güven ve otoroteyi temsil edenler tarafından giyilen mavi üniformaların, bir yandan adeta safır mücevheri gibi göz kamaştırırken bir yandan da bize kendimizi ne kadar güvencede olduğumuzu hissettirdiğini düşünmek yeterli oluyor.

Marshall Menekşesi, kullanıldığı alanlara, görenlerde süpriz etkisi yaratan son derece zarif bir dayanıklık katıyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*