Son Haberler
Anasayfa / Güzellik Ve Bakım / Meyvelerle cilt bakımı

Meyvelerle cilt bakımı

Genç ve güzel görünmek için Cilt Bakımı Hakkında bilgiler edinmelisiniz. Çünkü gençliğe ve güzelliğe giden yol cildimizden geçer. Bunun yanı sıra, en az cilt kadar saç bakımınız ve Ten Renginize Göre Saç Rengi Seçiminiz  de çok önemlidir.

“Peki evde, para harcamadan nasıl bir cilt bakımı yapmalıyız?” dediğinizi duyuyoruz. Bu yüzden sizlere meyvelerle yani doğal yöntemler cilt bakım kürleri sunuyoruz…

Elma: Doğal cilt bakımı yapacak olanlar, cildi sıkılaştırmak için, yüz bakımında, elmadan faydalanabilirler. Elma, uzun senelerdir, doğal cilt bakımında kullanılan meyvelerin başında gelmektedir. Elmanın içerisinde yer alan elementler, yüz bakımı yapacak olan kişilerin ciltlerinde bulunan akne sorununa karşı iyi gelecektir. Elma aynı zamanda, cildi yumuşatan bir etkiye sahip olduğu gibi, cildi sıkılaştıran meyvelerin de arasında yer almaktadır. Doğal cilt bakımında bu kadar faydası olan elma, aynı zamanda, nefes açıcı; ve kepek önleyici özellik de taşıması ile bilinmektedir.

Banyo suyunuzun içerisine ekleyeceğiniz bir bardak elma suyu, tüm bu belirtilenleri sizler için tek seferde yapmaya yetecektir.

Limon: Doğal cilt bakımı yapmak isteyen kişiler, herkesin evinde bulunan ve faydaları saymakla bitmeyecek olan limondan da faydalanabileceklerdir. Cildi sıkılaştırmak için limondan faydalanabilecek olan, cilt bakımı ve yüz bakımı uygulayacak kişiler, banyo sularına katacakları bir limonun suyu ile, aslında, cildi sıkılaştırmaktan çok daha fazlasını da yapabilirler. Örneğin, ciltte bulunan aknelerden, limonun renk açıcı özelliği sayesinde kurtulabilirler. Saç derilerini, cilt bakımı yaparken canlandırabilirler. Limon ile, dirsek ve topuklarındaki sertliklerden kurtulabilir; bunun yanında, limon suyu ile zayıflayabilirler…

Muz: Cildi sıkılaştırmak ve yumuşatmak için yüz bakımında kullanılabilecek olan muzun, püresini, yüzünüze uygulayarak 20 dakika bekletmeniz, yüzünüzün daha sıkı ve yumuşak olmasını sağlayacaktır. Muz içerisinde bulunan doğal yağlar ve protein, cildinizi olduğu kadar saçlarınızı da besleyecektir. Şöyle ki, bir tatlı kaşığı bal ile karıştırıp saçınıza uyguladığınız muz maskesi, saçlarınızın, boyalıyken bile daha yumuşak görünmesini sağlayacaktır.

Şeftali: Doğal cilt bakımı içinde kendisine has bir yeri olan şeftali, özellikle kuru cilt tipine sahip olan kişilerin kullanması gereken bir doğal cilt bakımı ürünüdür. Taze bir şeftaliyi ezerek, içerisine ekleyeceğiniz bir yemek kaşığı yoğurdu yüzünüze sürer; ve 20 dakika sonra yıkarsanız, cildi sıkılaştırmak için ne kadar faydalı bir uygulama yaptığınızı hemen anlarsınız.

Cildinizin günlük bakımında olmazsa olmaz olan tonik olarak ise yine evde maliyeti çok ucuz olan Gül suyu ile cilt bakımı öneriyorum:) Göz çevrenizden sakınarak, boyundan yüzünüze doğru, bir parça pamukla her sabah ve akşam kullandığınız gül suyu, cildiniz sıkılaştıracak ve gerekli temizliği yapacaktır Melek’ler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*