Son Haberler
Anasayfa / Dekorasyon / Nakkaş Halı

Nakkaş Halı

Adını, Osmanlı Sarayı’nda halılara desen çizen nakkaşlardan alan Nakkaş Halı.

15 Bin parçalık geniş el halısı koleksiyonu ile Türk el sanatlarının el iddialı temsilcilerinden Nakkaş Halı, ödüllü koleksiyonları, farklı yörelerden zevkli dokumalarıyla öne çıkıyor. Tarihi yarımadayı ziyarete gelen VIP konukların ve İstanbul’u keşfe çıkmış gezginlerin hayranlığı kazanan Sultanahmet’teki bu özel butik, 2011-2012 için dönemi için yeni bir koleksiyon hazırladı. Her yeni koleksiyonda daha eskilere giden Nakkaş, bu sefer geleneğini bozuyor, modern evler için hazırlanmış 80’e yakın modelle zamanın zevkini el halılarına taşıyor. Ruhun sonsuzluğundan ilham alan halılarda bordürsüz, sınırsız desenler dikkat çekiyor.

Tam 15 Bin halıdan oluşan benzersiz koleksiyonuyla, sarayın ince zevkini ve nakkaşhanenin ustalığını gözler önüne seren önemli bir adres. Kurucuları arasında, Türkiye ve dünya çapında üne sahip 2 halı eksperi bulunan Nakkaş’ta, Sultani, Hereke gibi Osmanlı Saraylarında kullanılan ipek halıları, kalite sertifikaları ile satın almak mümkün.

Antika halıların yanı sıra yeni dokuma koleksiyonları ile yurt dışında ödüllere layık görülen Nakkaş, 2011-2012 dönemi için yeni bir koleksiyon hazırladı. Her yeni koleksiyonda daha eskilere giderek klasik halı motiflerini yorumlayan Nakkaş, bu sefer geleneği bozuyor ve modern evler için zamanın zevkini yansıtan modeller sunuyor.

Her biri 5-6 metrekare boyutlarında olan el dokumaları, yurt dışından iç mimarlar koordinatörlüğünde ABD ve Avrupa’daki rezidanslar ve lüks daireler düşünülerek hazırlandı. Palu halı grubunda yer alan modeller, saf yünden dokundu, doğal kök boyalarıyla renklendirildi. El halılarında görmeye alışık olmadığımız aykırı tonlara sahip modellerde, erik moru,  gri, duman mavisi, çelik renkleri, kırmızılar, maviler, yeşiller göz alıyor. Tıpkı ruhun sonsuzluğu gibi bordürü, sınırı olmayan kompozisyonlar sunan 80’e yakın el halısı, Anadolu’nun farklı yörelerindeki atölyelerde hazırlandı ve şimdiden New York, Milano ve Londra’daki zevkli döşenmiş evlerden sipariş alıyor. Sınırsız halılar,  el halısı ihtişamını yaşamak isteyenler için görülmeye değer.

( El dokuması Sınırsız Halılar Koleksiyonu, 1200 TL’den başlayan fiyatlarla sunuluyor.)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*