Son Haberler
Anasayfa / Düğüne Doğru / Nikah Şekeri Nasıl Seçilmeli

Nikah Şekeri Nasıl Seçilmeli

Nikah şekerinizi seçerken bilmeniz gerekenler burada…

Nikah ve düğününüzden konuklarınıza bırakacağınız yegane hatıranız nikah şekeri olacaktır. Hep hayalini kurduğunuz nikah şekerine giden yolda dikkate almanız gereken bazı konular var.

Almak mı Yapmak mı ?

Eğer nikah şekerinizi kendiniz yapmak istiyor veya da el emeğine önem veriyorsanız hazırlıklara ve model bakmaya en az iki ay öncesinden başlamanız gerekiyor. Nikah şekeri yapımı konusunda size yardım edecek arkadaşlarla toplanmak, malzeme almak ve yapımı bitirmek tahmin ettiğinizden de uzun sürebilir. Eğer kendiniz yapmak yerine , satılan hazır nikah şekerlerinden almayı düşünüyorsanız da 1,5 – 2 ay öncesinden modellere bakmanız gerekiyor.

Davetli Kitlenizi Göz Önünde Bulundurun

Kaç kişi davetli ? Düğündeki yaş ortalamaları nedir ? Bunlar nikah şekerinizi seçmeden önce kendinize sormanız gereken en önemli sorunların başında gelmektedir. Eğer yaşça olgun bir çoğunluk varsa nikah şekerinizi de onlara göre, daha klasik ve sade modellerden seçebilirsiniz. Eğer daha genç ve hareketli bir kitle gelecekse renkli, farklı ve daha modern nikah şekeri modellerini tercih edebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*