Son Haberler
Anasayfa / Güzellik Ve Bakım / Parfüm kullanırken dikkat edilmesi gerekenler

Parfüm kullanırken dikkat edilmesi gerekenler

Kadınların güçlü silahı olan parfümleri kullanırken nelere dikkat edilmelidir. İşte size parfüm kullanmanın püf noktaları.

Parfüm bir kadının en öneli silahıdır. Kadınlar dişiliklerini sergilerken, bu onların en önemli destekleyicisidir. Bir erkeği etkilemek için kullandıkları en güçlü silahlarından sadece biridir. Peki, bir kadın olarak bu etkili silahı nasıl kullanmanız gerektiğini biliyor musunuz? Cevabınız hayır ise işte size ipuçları.

1. Parfüm her zaman temiz bir cilde uygulanmalıdır. Ter kokan ve kirli bir ciltte istenilen etkiyi sağlamaz. Hatta aksine durumlar ortaya çıkabilir.
2. Daha uzun süre etkisini göstersin istiyorsanız eğer, banyo sonrası kullanmaya özen göstermenizi tavsiye ederiz.
3. Artık parfümler set halinde tüketiciye sunulmaktadır. Banyo jelleri, sabunları ve pudraları parfümle birlikte sunulmakta ve böyle kullanılması tavsiye edilmektedir.
4. Parfümünüzü giysilerinizin üzerine değil cildinize sıkmanızı tavsiye ederiz. Bazen gün içinde giysi değiştirmeniz gerekebilir. Böyle olunca da kokunuz giysiyle beraber sizden ayrılır. Yeni giysinizle birlikte yeniden parfüm sıkmanız gerekebilir.
5. Tavsiye edildiği üzere el bileklerinize, boynunuza, dekoltenize, ayak bileklerinize ve dizlerine sıkmalısınız. Bu kısımlar parfüm kokusunun yayılmasını sağlamaktadır.
6. Parfümünüzü havaya sıkın ve siz yağan parfüm tanelerinin altına geçin. Böyle olması parfümün kalıcılığını ve tüm vücuda yayılmasını sağlar.
7. Tenler farklı olduğu için parfümler her tende aynı şekilde kokmayabilir. Bu yüzden kendi parfümünüzü kendi teninizde deneyerek satın alın.
8. Eğer kuru bir cilde sahipseniz parfümünüzü sık sık yenilemeniz gerekir. Çünkü kuru ciltlerde parfüm fazla süre tutunamaz ve hemen uçar.
9. Mümkün olduğunca serin ortamlarda parfümünüzü muhafaza edin. Güneş ışınlarına direkt maruz kalmasına engel olun. Böylece kalitesinin bozulmasını engellersiniz.

Kadınlaralemi

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*