Son Haberler
Anasayfa / Balayı / Royal Caribbean International

Royal Caribbean International

Tüm dünyada gemi seyahati denilince ilk akla gelen ve milyonların tercihi Royal Caribbean International, hayallerinizi gerçeğe dönüştüren gemileri.

Tüm dünyada gemi seyahati denilince ilk akla gelen ve milyonların tercihi Royal Caribbean International, hayallerinizi gerçeğe dönüştüren gemileri, eşsiz tatil rotaları ve unutulmaz seyahat programlarıyla fark yaratıyor.

Royal Caribbean International, Kasım ayında sulara indirilmesi planlanan yapım aşamasındaki Allure of the Seas ile birlikte toplam 21 gemiye sahip olan dünyanın en büyük gemi markası. Royal Caribbean International, yıl boyunca Karayipler, Akdeniz ve Meksika Rivierası, dönemsel olarak Kuzey Avrupa, Alaska, Güney Amerika, Uzak Doğu, Avustralya ve Hawaii bölgelerine unutulmaz gemi turları düzenliyor. Ayrıca Alaska, Asya, Avustralya, Kanada, Avrupa, Güney Amerika ve Yeni Zelanda gibi bölgelerde yolcularına eşsiz kara turları da organize ediyor.

Royal Caribbean International imzalı “Gold Anchor Servisi”; tüm yolcularıı mükemmelliğe taşımak amacıyla yola çıkarak, arkadaşça, keyifli ve kişiye özel hizmetlerin ayrıcalığını sunuyor.

Ününü dünyanın en yenilikçi gemilerini üretmesiyle kazanan Royal Caribbean International, ilk defa 1999 yılında suya indirdiği ve içinde tırmanma duvarı, buz pateni pisti, Royal Promenade isimli kapalı çarşı, sayısız restoran ve gemi uzunluğu boyunca konumlandırılan özel barlar, lobileri olan Voyager sınıfı gemileri ile yenilikçi yaklaşımını sergiledi. Mayıs 2006‘da suya indirdiği Freedom of the Seas gemisi ile FlowRider sörf simulatörü, H20 Zone havuzu, okyanustan 112 fit yüksekteki jakuzileri, boks sahası, 14 kişi kapasiteli 135 m2’lik Presidential Family Suite kabini gibi yenilikleri de beraberinde getirdi. Freedom of the Seas, dünyanın en büyük gemisi olma ünvanını, Mayıs 2007‘de denize indirilen Liberty of the Seas ve Nisan 2008‘de denize indirilen Independence of the Seas adlı kardeş gemileri ile uzunca bir süre paylaştı. 

Royal Caribbean International, Aralık 2009‘da gemi seyahatinin mühendislik ve mimarlık harikası olarak tanınan Oasis of the Seas‘i denize indirerek, dünyanın en büyük gemisinin sahibi olma ünvanını devam ettirdi. 220.000 grostonluk Oasis of the Seas,16 kata ve 2.700 kabine sahip, 5.400 yolcu kapasiteli bir gemi. Oasis of the Seas ile ilgili dikkat çeken ve tüm dünyada konuşulan bir diğer önemli ayrıntı ise, Royal Caribbean International şirketinin dünyanın önde gelen 7 mahalle anlayışını, bu gemide Central Park, Boardwalk, Royal Promenade, Havuzlar ve Spor Alanları, Spa ve Fitness Center, Eğlence Alanı ve Gençlik Bölümü gibi konseptler ile hayata geçirmesi. Gemi sene boyunca Fort Lauderdale‘de bulunan Everglades Limanı’ndan kalkarak Doğu – Batı Karayipler turu yapıyor.

Ve şimdi Royal Caribbean International rotasını Türkiye’ye çevirdi…

2011’in Mayıs, Haziran ve Temmuz aylarında Kuşadası başlangıç ve bitişli gezileri ile Türk misafirlerini Akdeniz’in en büyük ve en yenilikçi gemilerinden Navigator of the Seas’e davet ediyor. Her perşembe günü Kuşadası limanından hareket eden Navigator of the Seas, Girit, Yunanistan – Roma, İtalya – Sicilya, İtalya ve Atina,Yunanistan’ı kapsayan 7 gece – 8 günlük geziler düzenliyor.

5 yıldızlı Navigator of the Seas’de ne var ?

 • 15 güvertede aktivite, eğlence ve konaklama seçenekleri,
 • Tiyatro’dan casino’ya kadar unutulmaz eğlence olanakları,
 • Buz pateni pisti,
 • Sörf havuzu,
 • Özel restoranlar,
 • Schooner Bar ve Champagne Bar dahil özel bar ve lounge’lar,
 • Son teknoloji Spa ve Fitness Merkezi,
 • Kaya tırmanma duvarı,
 • Güneşlenme güvertesi, üstü açılır tavanlı ve şelaleli Solaryum, jakuziler, kapalı havuz,
 • Mağazalar ve lounge’lar ile çevrili, alışveriş caddesi,
 • 360 derece panoramik manzaraya sahip, denizden 46 metre yükseklikteki Viking Crown Lounge,
 • İnternet cafe,
 • 9 delikli minyatür golf sahası,
 • Çok sayıda Türk personel…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*