Son Haberler
Anasayfa / Güzellik Ve Bakım / Saçlarınızı Yaza Uydurun

Saçlarınızı Yaza Uydurun

Bu yaz ayakkabılar, kıyafetler ve aksesuarlar çok renkli. Peki ya saçlar ? İşte sizlere bu yazın kadın ve erkek saç modası.

Moda artık kadınlar için olduğu kadar, erkekler için de yakından takip edilen bir olgu. Yazlık ayakkabı, kıyafet ve aksesuar modelleri vitrinlerde yerini almışken, saçları kışın ağırlığından kurtarmanın da tam zamanı.

Kışın yıpranan, sönen ve pırıltısını kaybeden saçlar, kuaförlerin ve çeşitli kozmatik ürünlerinin de yardımıyla ışıl ışıl bir görünüme bürünüyor. O halde bu yazın saç renklerine ve modellerine yakından bakalım.

Bakırın egemenliği
Kadın saç modellerinde her yaz sezonunda olduğu gibi bu yıl da gölgeler ve ışıltılar dikkat çekiyor. Sezonun en fazla kullanılan rengi ise bakır. Saç modellerinde ise hareketlilik ön plana çıkıyor.

Koyu renk tene sahip kadınlar, bal köpüğü, karamel ve bakır sarısını tercih ederken, açık renk tenlilere buğday ve kum sarısı öneriliyor. Platin, bej ve kemik gibi soğuk tonlar da halen gözde.

Yaz saçlarında balyajlara da çok rastlanacak.Özellikle açık tenlilerde, açık tonlarda gölgelendirmeler, esmerlerde ,ise bakırın değişik tonları kullanılacak. Başta kakao rengi olmak üzere kahve tonları da yaz sezonunun vazgeçilmezleri arasında yer alacak. Uzun saçların revançta olacağı yaz aylarında-saç boyları da uzun olacak. Yumuşak dalgalar, saçlara romantik bir hava verecek.

Gece ve gündüz modelleri de iki zıt uç arasında gidip gelecek. Gündüz modellerinde hint işi boncuklar, tahta tokalar ve örgülerle süslü doğallık ve etnik tarzlar öne çıkarken, balon topuz gibi gece modellerinde ise zerafet ve şıklık ön planda olacak.

Ya erkekler
Erkek saç modasında da naturel ve keskin hatlı kesimler var. Yalnız geçtiğimiz yıla göre saç boylarında belirgin bir uzama söz konusu.Hafif bakır sarısı balyajlar, bu yaz erkekler için de vazgeçilmez olacak. Şekillendirme de ise biryantin ve wax oldukça fazla kullanılacak. Yalnız modayı yakından takip eden erkekler, saçlarını hacimli gösteren köpükler ve jölelere ihtiyaç duyacak. Saçlar, elle tarama sayesinde hem çarpıcı, hem çekici hem de doğal bir havaya bürünecek. Bu arada daha çok gençler arasında yaygın olan rastalar da gözde olmaya devam edecek.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*