Son Haberler
Anasayfa / En Yeniler / Sevgiliniz sizi hak ediyor mu

Sevgiliniz sizi hak ediyor mu

Aşık olduğunuz insanın sizi gerçekten hakedip, haketmediğine bir türlü emin olamıyorsanız işte işinize yarayabilecek ipuçları…

Aşkını ifade edebilmeli
Aşkını yanlızca sözlerle değil, hareketlerle de ifade edebilmeli… Yani, arayacağını söylediğinde araması, mideniz kötüyken size ilaç getirmesi ve böylelikle size güvende olduğunuzu ve sevildiğinizi hissettirmesi gerekir.

Güvenilir bir insan olmalı
Ona güveniyorsanız erkek arkadaşlarıyla dışarı çıkması sizi hiç rahatsız etmez. Yanlız aranızdaki bu güven dolu bağı bozarsa hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı konusunda onu kesinlikle uyarın. Güven konusuna sizin kadar özen göstermesi çok önemli.

Olgun bir insan gibi davranmalı
Erkekler istediklerini yaptırmak için saatlerce somurtup oturabilirler. Olaylara kendini sizin yerinize koyarak bakmalı. Bunu yapması zor olsa da düşüncelerinize saygı göstermesi, ilişkiyi yürütmek için çaba harcadığının bir ifadesidir.

Sizi olduğunuz gibi kabullenmeli
Gerçek bir kadını sevmenin gerçek vücut hatlarını sevmekle eş anlamlı oklusunu bilmeli. Öyle ki birkaç kilo fazlanız olduğunda size olan sevgisinden ötürü (sadece şaka yapmak amacıyla da olsa) bunu asla belitmemeli.

Saygılı olmalı
Saygı birçok farklı formda karşımıza çıkar. Fikirlerinizi dinlemek, sizi hayal kırıklığına uğratmamak veya asla aldatmamak bunlardan yanlızca birkaçı. İyi bir ilişki tamamen bir ekip işidir. Bu ekipte bulunduğunuz sürece birbirinizi desteklemeyi öğrenmeniz gerekir.

Karşılıklı takdir önemli
Washington Üniversitesi’nde Psikoloji Profesörü olan John Gothman, bir ilişkinin gelişmesi için yapılan bir eleştiriye karşı her iki tarafın da en az beş iltifatta bulunması gerektiğini belirtiyor.

Rastgele romantik jestler yapmalı
Hdiye alınanın, kadınların mutluluğu ile eşdeğer olduğunun farkında olan erkekler kadınları gerçek anlamda anlayabilen erkeklerdir. Bütçesi ne olursa olsun, her erkek sevdiği kadına kesinlikle bir hediye almalı. Bu ister bir paket çikolata olsun, ister bir mücevher; hiç beklenmeyen anda geldiği için, uzaktayken bile sizi düşündüğünü ve mutlu etmek istediğini göstermeli.

Sürekli flörtleriyle uğraşmanıza gerek kalmamalı
Erkekler, başka kızlarla intenette bile açıkca flört ediyorlar. 27 yaşındaki Seren, erkek arkadaşının, yeni tanıştığı kızı Facebook’una ekleyerek telefon numarası verdiğini anlatıyor ve ekliyor: ” Bunu öğrendiğimde o kadar üzüldüm ki… ama erkk arkadaşım üzüntüme anlam veremedi…”

Sürekli maço tavırlar sergilemesine gerek olmadığını bilmeli
Erkek arkadaşınız, duygularını etkin bir biçimde ifade ettiği (mutsuzluk veya kıskançlığı bile) ve o sert ekeksi dış görünümün altında yatan narin kişiliğini ortaya çıkardığında onu daha fazla sevdiğinizi bilmeli

Başarılarınızla gurur duyduğunu göstermeli
Sevgilimiz bir başarıya imza attığında veya hedeflerine ulaştığında onu pohpohlamaya bayılırız. Yanlız kadınlar da destek almak ve kutlanmaktan hoşlanırlar ve onlar da en az erkekler kadar bunu hak ediyor.

Size bağırmamalı
Bir erkeki sevgilisine karşı asla sesini yükseltmemeli. Bu tür erkekler ürkütücüdür, akılcı olanlar ise durum ne olursa olsun çözüm üretmek için uğraşırlar. Günümüz kadınları her ne kadar bağımsız olsalar da gizliden gizliye güvende olmak isterler. Özellikle de nazik ve güçlü bir erkeğin kanatları altında.

Topluluk içerisinde sevgi gösterilerinde bulunmalı
Herkesin içinde yapılan ufak fiziksel bir sevgi gösterileri, birlikte olduğunuzun ve bunu herkesin bilmesinden rahatsızlık duymadığınızın belirtisidir. Bu ister el ele tutuşmak, ister barda otururken elini bacağınıza koyması olsun, neticd hepsi etrafa birlikte olduğunuzu açıkca gösterir.

Sizi övgülere boğmalı ve kibar davranmalı
Yüzünüzde makyaj olmadan güzel göründüğünüzü söylemesi tabii ki harika olur. Sizin için kapıları tutması veya elinizdeki eşyaları alması da bir o kadar sevindiricidir.

Size destek olmalı
Moraliniz bozuk olduğunda arkadaşlarıyla dışarı çıkmaktansa sizinle evde kalmayı tercih etmeli.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*