Son Haberler
Anasayfa / Sağlık ve Psikoloji / Sonbahar Gelinlerine Özel Gripten Korunma Reçetesi

Sonbahar Gelinlerine Özel Gripten Korunma Reçetesi

Bu sonbahar grip size uğramasın !

Sonbaharda sıcaklığın azalması ile soğuk algınlıkları çok sıklıkla görülür. Özellikle de düğün hazırlıkları gibi yoğun bir koşturmaca içerisindeyiz, bağışıklık sisteminiz tehlikede demektir. Hastalıklardan korunmak için savunma mekanizmanızın yani bağışıklık sisteminizin kuvvetli olması gerekir. İşte hasta olma lüksleri bir süreliğine ellerinden alınan gelin ve damat adayları için etkili ve doğal beslenme yöntemleri.

Doğal Beslenin

Bağışıklık sistemini güçlendirmek için, vitamin ve mineral ihtiyacınızı doğal besinlerle karşılamalısınız; öğünlerinizde 4 ana besin grubundan bulundurmalısınız. Bitkisel kaynaklı olarak, bağışıklık sisteminize destek sağlamak isterseniz, özellikle zencefil ve yeşil çayın anti inflamutuar etkisini günde 1-2 fincan sıcacık immün sistem güçlendirici çay içerek sağlayabilirsiniz.

Bağışıklığınızı Güçlendirin

1 silme çay kaşığı zencefil (Zencefil; günde 4 gramdan fazla alınması toksik etki yaratır)

2 poşet yeşil çay

1 poşet ekinezya çayı

1 adet limon

1 tatlı kaşığı bal

500 ml. Su

500 ml. Suyu kaynatın, kaynamış suya 1 çay kaşığı zencefil, yeşil çay ve ekinezya çayını ekleyip, balla tatlandırın.1 limonu kabuklarıyla dörde bölüp ilave ettikten sonra 5 dakika dinlendirip, bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için çayınızı yudumlayabilirsiniz. Kalori alımını biraz daha kısıtlamak isteyenler bal ilave etmeden de aynı tarifi uygulayabilirler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*