Son Haberler
Anasayfa / Dekorasyon / Tasarım Perde

Tasarım Perde

Tasarım Perde, Bu sezonda Dekorasyonun en önemli parcaları olan kumaş ve duvar kağıdı markaları ile mekanlara sonsuz secenekler sunuyor…

Designers Guild, Fabricut, Omexco, Casamance, Arte, Zimmer&Rohde, Vervain, Trend, Nobilis gibi seçkin markalarının yanında kendi üretimi olan perdelik ve döşemelik kumaşlarla anahtar teslim ev projelerine imza atarken, kişiye özel hazırlanan modellerle evlere kendi kimliklerini kazandırmaktadır.

Bu yıl yine brodeler ve kabartmalı dokulu kumaşlar ön planda. Ayrıca altın ve gümüş tekrar kumaşlara girdi. Altın gümüş iplikleri ile işlenmiş brodeler veya kumaşların üzerine işlenmiş altın, gümüş, bakır, platin payetler çok moda. Perdelik ve tüllerde ise yine şaşa lı bir döneme geçtik, değişik jakar ve dokuma teknikleri ile dokulandırılmış tül ve perdelikler evlerimize girmeye başladı. Göze çarpan üç boyutlu kadife kumaşlar, bu dokular a daha derinlik kazandırmak için kumaşın çeşitli yerleri değişik yüksekliklerde dokunmuş ayrıca bazı yerleri mat bazı yerler parlak dokunmuş. Bunun yanında çok büyük brodelerle bezenmiş ipekler ve hafif çiçek motifleri ve düz dokular çok revaçta.

Kumaşta yeni bir çeşit ise aplike kumaşlar, ipek veya pamuklu bir kumaş üzerine çiçek, başka bir desen veya başka başka kumaşlardan kesilmiş parçalar aplike ediliyor.

Duvar kaplaması olarak şu anda daha parlak dokular isteniyor, çoğunlukla tercih ipek, keten, nonwoven ve mica dediğimiz taş dokulu duvar kaplamaları.  Duvar kaplamasında da tüm yeni kreasyonlarda altın, gümüş yani metal etkisini görüyoruz. Arte firmasının yeni kataloğu Carapace ta kaplumbağa kabuğu, yılan derisi gibi naturel kabuk ve deriler metal iplikler ile dokuma teknikleri ile taklit edilmiş. Omexco firmasının yeni duvar tekstili kataloğunda ise metal iplikler ile natürel elyaflar (sisal, jüt vs..) ile beraber el tezgahlarında dokunmuş, bunun yanında çok güzel değişik bir balık pulu kombin olarak verilmiş.

Bu sezon petrol mavisi, vizon ve toprak renkleri pembe,ve sarı tarçın renkleri revaçta olacak.

Ekolojik ürünler her ne kadar Ülkemizde henüz ilgi görmesede, üreticilerimiz bu konulara duyarlı olduklarını göstermek adına, bu tarz ürünler, üretiyorlar. Özel ormanlardan gelen geri dönüşümlü materyalleri kullanmaktalar. Ayrıca akrilik polyester gibi doğada yok olması zor olan malzemeleri kullanmaktan mümkün olduğu kadar kaçınmaktalar. Ekolojik ürünler natürel oldukları için satatik elektrik üretmezler, bu yüzden havadaki tozu, isi, kiri üzerlerine çekmezler ve hava geçirgenlikleri vardır.

Yaşadığınız mekana  kişiye özel ambiyanslar yaratacak her türlü renk ve desen  Tasarım perde ile evinizde kendi kimliğinizi kazandıracaktır.

Dünyanın en iyi kumaş üreticileri ile sizleri buluşturmak  üzere   Tasarım Perde mağazalarını ziyaret etmenizi öneriyoruz..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*