Son Haberler
Anasayfa / Genel / Tecrübe konuşuyor….

Tecrübe konuşuyor….

SALİH SAKA

Müzik ve eğlence sektöründe 30 yıllık tecrübeye sahip SS Music Maker’in kurucusu ve sahibi Salih Saka ile gerçekleştirdiğimiz hoş sohbet sayesinde düğünlerin neşe, çoşku ve ambians kaynağı müzikleri konuşuyoruz… 

Bize çalışmalarınızdan bahseder misiniz?

Ben DJ, prodüktör, parti tasarımcısı ve işletmeciyim. Yaratıcı tarafımın ve insan ilişkilerindeki samimi ve gerçekçi yanımın tersine müthiş bir hayalperestim ve hep hayallerimin peşinden koşarım. Hayalleri olan insanları çok iyi anlarım ve ne düşündüklerine çok önem veririm.

Sizce kusursuz bir düğün organizasyonu nasıl olmalı?

Organizasyon işi bir ekip işidir ve ekip birçok değişik firmanın birleşmesinden oluşur. Bu işin olmazsa olmazları; mekan, dekorasyon, çiçek, müzik eğlence ve fotoğraf video firmalarıdır. Düşünün planlar üstünde muhteşem görünen dekorasyon ve çiçek detayları eğer iyi bir ışık tasarımcısı yoksa kendini gösteremeyecektir ve belki de harcadığınız para boşa gidecektir. Gene iyi bir ışık tasarımcınız yoksa, çektirdiğiniz ne fotograf ne de video film istediğiniz gibi olmayacaktır. Dolayısıyla ekibi çok iyi seçmelisiniz.

Düğünlerde aranan isimsiniz…

Çok güzel ve çok gurur verici bir duygu fakat ben o kadar şanslıyım ki bu gururu aynı zamanda SS Music Maker’daki tüm ekibim içinde yaşıyorum. Çünkü onlar da isimleriyle aranan isimler oldular. Orhan Akgün 20, Öktem Atılal 18, Tolga Saka 8 ve en küçüğümüz İlker Evci ise 5 yıldır bizimle birlikte. Hepsini müşterilerim ismiyle istiyor.

Neden sizi tercih ediyorlar?

Açık, dürüst, dost ve de en önemlisi aldığımız paranın %200 karşılığını verdiğimiz için bence. Bize gelen müşterimizi daha önce tanışmıyorsak biraz kendimizden bahseder,  verdiğimiz hizmetleri anlatırız. Sonra onları tanımaya çalışırız, isteklerinin üstünden geçer, en iyi ve uygun olanları belirleriz ve birlikte karar veririz. Bizim farkımız müşterilerimizi dinleyerek onlar için en iyileri yapmamızdır. Mesela Horon ekibi isteyen bir müşterime bir Jazz piyanistini verip olaya değişik bir anlam yüklemeye çalışmam.

Düğün müziği nasıl olmalı?

Her düğünün kendi içinde bir şifresi vardır ki bunu müziği çalan DJ, çiftler hatta bazen aileler belirler. Hep birlikte seçilen bir takım şarkılar vardır ve onlar için çok önemlidir. Hangi dayı çok iyi misket oynar? Büyük amca müthiş Rock’n Roll, hala Sirtaki şov mu yapar? Tabii ki geceye müthiş renk katar bütün bunları bilmek. Müşterimizi çok iyi dinleriz. Bundan sonrası kolay. Türkiye’nin en iyi DJ’lerine ve en geniş arşivine sahibiz…

Bize en çok istenen giriş, ilk dans ve pasta müziklerinden örnekler verir misiniz?

Şu sıra çok değişti. Öktem Atılal, Tolga Saka ve İlker Evci’nin kendi yaptıkları düzenlemeler çok tutuluyor ama tabii ki klasiklerden hala en çok istek alanlar şunlar:

Giriş:

Dave Grusin – Heaven can wait

Melih Kibar – Mesaj

Pachelbel’s Canon in D major

Can Atilla – Rumeli Hisarı’nın yapılışı

İlk dans:

Natalie Cole – L.O.V.E

Harry Connick Jr – It had to be you

Pasta için:

Goran Bregovic – Wedding cocek

Dave Grusin – Fiesta

Pasaporte Latino – LaL

Nelere öncelik verirsiniz?

Aslında öncelik sıralamamız düğünün yaş ortalamasına ve ne tarzda bir düğün olduğuna göre değişir. Yabancı ve Türk düğünlerinde çok farklar vardır. Biz genelde yaşlı ve orta yaşlılara öncelik verip, önce onları eğlendiririz çünkü gençler sabaha kadar eğlenmek için kalır. Ancak büyükler çoğunlukla saat 23:00-23:30 gibi düğünden ayrılmayı tercih ederler.

Düğünlerde müzikten başka hangi hizmetleri veriyorsunuz?

En başta fotoğraf ve video servisi ile her türlü görsel sunum teknikleri, ses ve ışık sistemleri sağlıyor, yurtiçinden ve yurtdışından önemli orkestralarımızdan bazılarını getiriyoruz. Charly’s Angels, Franco Zerilli, Tanto Project ve Sensation olmak üzere birçok ülkeden orkestra, müzisyen, DJ, dansçı, akrobatlar ve aklınıza gelebilecek her türlü sahne şovlarını da müşterilerimiz için getiriyoruz.

Son olarak çiftlere ne gibi önerilerde bulunmak istersiniz?

Mutlaka iş yapacakları insanların ofislerine ziyarete gitsinler ve asla telefonda iş bitirmesinler çünkü aslan yattığı yerden belli olur!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*