Son Haberler
Anasayfa / Güzellik Ve Bakım / Tonik ne işe yarar

Tonik ne işe yarar

Asırlardır kadınlar, cilt ve saç bakımı için, bir çok yöntem uygular ve her kadının kendi uyguladığı bir güzellik sırrı vardır. Günümüz kadınları ise kendi cilt tiplerine uygun olan kozmetik ürünlerinden güzellik adına destek alır. Bunlardan biri de cilt tonikleridir. Daha önce sizlere evde yapılacak  cilt toniği tarifi vermiştik, bir çok yazımızda… Peki cilt toniği bu kadar gerekli ama ne işe yarar, hiç düşündünüz mü? O halde buyrun…

Sabah ve akşam rutin cilt temizliği yaparken; cildinizi tüm kozmetik kalıntılardan arındırmak, cildinizin nefes almasını sağlamak için atlamamanız gereken en önemli adım tonik kullanımıdır.

Cildinizi; temizleme köpüğü, temizleme sütü ile derinlemesine temizledikten sonra bir parça pamuğun üzerine dökerek tonik ile son bakımı yapmalısınız. Bu sayede hem kozmetik temizlik ürünlerinden kalan artıkları temizleyebilir hem de cildinizi ferahlatabilirsiniz.

Tonik kullanımında isterseniz kozmetikleri isterseniz doğanın sunduğu ekonomik ve etkili yöntemleri tercih edebilirsiniz. Eğer hassas bir cildiniz varsa kozmetik tonik satın alırken içeriğinde alkol olmamasına dikkat etmelisiniz.

Tüm cilt tipleri arasında yağlı ciltler için tonik kullanımın önemi büyüktür. Yağlı cilde sahip olanlar bilirler; sivilce ve siyah noktalar sıklıkla görülür, fazla çalışan yağ bezleri nedeniyle cilt parlar, makyaj çabuk akar. Tonik kullanımında ise özellikle yağ ciltlerde yağ dengesi sağlanır.

Cilt temizliği ve bakımında doğallığı tercih ediyorsanız; en az pahalı kozmetik ürünler kadar fayda sağlayacak doğanın sunduğu mucizeleri denemelisiniz.

Uzun uçak yolculukları yaparken ya da klimaların sürekli çalıştığı kapalı ofislerde cildinizi canlandırmak ve ferahlatmak için limon suyu kullanabilirsiniz. Taze sıkılmış limon suyunu pamuk yardımıyla cildinize sürüp 1 dakika bekleyin ve ılık suyla durulayın.
Gül Suyu Tonik Kullanımı

Her boyutta şişeyle satışa sunulan ve bu sayede nereye giderseniz çantanızda götürebileceğiniz gül suyu; hem doğal tonik olarak ekonomik bir çözüm sunmakta hem de cildinizin yağ dengesini düzenlemektedir.

Cildinizi hem canlandırmak hem de gözeneklerinin nefes almasını sağlamak için yeşil çayın gücünden faydalanabilirsiniz. İsterseniz hazır poşetlerde satılan yeşil çayı, bir fincan sıcak suyun içinde demleyip cildinizi temizleyin isterseniz bir tutam taze yeşil çayı yarım litre sıcak suda demleyip kullanın.

Kurutulmuş papatya; çay olarak demlendiğinde cildinizin için etkili bir temizlik ve bakım ürünü haline gelir. 1 yemek kaşığı kuru papatyayı yarım bardak sıcak suyun içinde 10 dakika demleyip pamuk yardımıyla cildinize uygulayın.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*