Son Haberler
Anasayfa / Balayı / Tur Firmaları İle Anlaşırken Nelere Dikkat Edilmeli

Tur Firmaları İle Anlaşırken Nelere Dikkat Edilmeli

Tavsiye alın
Çevrenizde seyahat acenteleri ile çalışmış çiftlerden de fikir almayı unutmayın. Onların tecrübe ve önerileriyle güvenilir bir firmaya ulaşabilirsiniz.

Kalacağınız Oteli iyi araştırın
İnternette yapacağınız ufak bir araştırma sayesinde, tur firmasının konaklama için ayarladığı otel hakkındaki görüşleri okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Böylece kalacağınız otele gittiğinizde beklenmedik sürprizlerle karşılaşma olanağınız ortadan kalkmış olur.

Sadece fiyatı düşünmeyin
Ne yazık ki “Ucuz etin yahnisi yavan olur.” deyimi burada da karşımıza çıkıyor. Fiyat olarak uygun fakat içerik olarak tatmin etmeyecek bir balayını kimse istemez. Tatil paketi satın alırken fiyat+hizmet ikilisinin orantılı olmasına dikkat edin.

Döviz kurlarına dikkat!
Eğer döviz üzerinden satın aldığınız bir turu taksitle ödemeyi düşünüyorsanız kurun sabitlenip sabitlenmediğini sorun. Önceden satın aldığınız bir tur, döviz değerindeki artışla size çok yüksek meblağlara mal olabilir.

Kesin kalkış turları tercih edin
Önceden rezervasyon yaptığınız, aylarca hayalini kurduğunuz balayı seyahatiniz, yeterli katılım olmadığı için yolculuğa bir hafta kala iptal edilebilir. Risk almamanız gereken bu önemli tatil planında seçiminizi sadece kesin kalkışı katılımcı sayısından bağımsız olan turlardan yapmalısınız.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*