Son Haberler
Anasayfa / Kültür Sanat / Türkiye'nin 'Instagram Şampiyonu' Sergi Açıyor

Türkiye'nin 'Instagram Şampiyonu' Sergi Açıyor

Fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram’da dünya çapında ün kazanan ve uluslararası düzeyde 256 bin takipçisi bulunan fotoğraf sanatçısı Mustafa Seven İstanbul’da sergi açıyor.
Türkiye’de uzun yıllar birçok basın kuruluşunda fotoğrafçılık yapan Mustafa Seven, internet ve mobil dünyanın en popüler fotoğraf paylaşım hizmetlerinden Instagram’da büyük bir üne kavuştu.

instagram kullancıları arasında Türkiye’de en fazla takipçi sayısına sahip Seven’in fotoğrafları dünyanın birçok yerindeki hayran kitlesi tarafından da takip ediliyor.
Mustafa Seven için fotoğraf karelerindeki insanlar yerler ve kurdukları ilişkiler onun kendi için yarattığı yaşam alanının en önemli parçaları. Asıl hayatın sokaklarda olduğunu, fotoğraflarında gördüğümüz kişilerle sohbet etmekten ve onların fotoğraflarını çekmekten mutlu olduğunu söyleyen Seven, aslında hayatın bir yolculuktan ibaret olduğunu belirtiyor.
Foto muhabirliğinden reklam fotografçılığına dek geniş bir yelpazede üretim yapan Seven’in son yıllarda takipçileriyle paylaştığı fotograflardan yapılan seçki, Instagram’da paylaşılan kare formatların tam kadrajlarını barındırıyor.
Türkiye’de takipçi rekoru kıran Seven’in “Tek” isimli fotoğraf sergisi 7 Mart’tan itibaren Nişantaşı Galeri Eksen’de ziyaretçileriyle buluşacak. Sergi, Seven’in son dönem çalışmalarının içinden bir seçkiyi barındırıyor.

Kaynak: http://t24.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*