Son Haberler
Anasayfa / Kültür Sanat / ''Ustalara Saygı'' da Bir Mizah Emekçisi

''Ustalara Saygı'' da Bir Mizah Emekçisi

Oyuncu ve yönetmen olarak senelerce komedi ve kabaremize hizmet eden sanatçı, etkinliğin 18 Şubat’taki Konuğu…

”Ustalara Saygı”da bir Mizah Emekçisi; Zeki Alasya

Etkinlik: Ustalara Saygı Toplantısı – Zeki Alasya
Tarih: 18 Şubat Pazartesi
Yer: Melih Cevdet Anday Sahnesi- Akatlar Kültür Merkezi
Saat: 20.00
Türü: Ücretsiz

Beşiktaş Belediyesi tarafından sekiz sezondur düzenlenen ”Ustalara Saygı” toplantıları, 18 Şubat Pazartesi akşamı, ömrünü mizahımıza hizmet etmeye adayan aktör ve yönetme Zeki Alasya ile devam edecek. Faruk Şüyün’ün hazırladığı etkinlik, saat 20:00’den itibaren Akatlar Kültür Merkezi’nde izlenebilecek.

Arena, Gen-Ar ve Ulvi Uraz tiyatrolarında yaptığı çalışmaların sonrasında Haldun Taner, Metin Akpınar ve Ahmet Gülhan’la birlikte Devekuşu Kabare’yi kurarak ülkemizde kabare kültürünün temelini atan sanatçılardan biri olan Zeki Alasya için hazırlanan ”Ustalara Saygı” gecesi Nilgün Belgün’ün esprili sunumuyla renklenecek.

Etkinlikte; “Köyden İndim Şehire”, “Hasip ile Nasip” ve “Nereye Bakıyor Bu Adamlar” gibi Yeşilçam’ın klasikleşmiş filmlerinin gülen yüzü, 1977 sonrası yönetmen olarak da imza attığı “Köşe Kapmaca”, “Vay Başımıza Gelenler”, “Cafer’in Çilesi”, “Sivri Akıllılar” ve “Rus Gelin” adlı yapıtların mimarı Zeki Alasya’yı sanat yaşamının farklı dönemlerinde beraber çalıştığı arkadaşları ve özel dostları seyircilere daha yakından tanıtacak. “Ustalara Saygı” toplantısına Ahmet Gülhan, Atilla Dorsay, Cem Özer, Cezmi Baskın, Erdal Salihoğlu, Ferdi Merter, Halit Akçatepe, Halit Kıvanç, Hülya Koçyiğit, Levent Ülgen, Melek Baykal, Mete Alpman, Metin Akpınar, Müjdat Gezen, Orhan Topçuoğlu, Tarık Pabuççuoğlu, Timur Acar ve Zihni Göktay konuşmacı olarak katılacak.

Zeki Alasya’nın rol aldığı unutulmaz oyun ve filmlerden görsellerin yanı sıra özel yaşamından karelerin de yer alacağı bir dia göstergesinin de yapılacağı ”Ustalara Saygı” toplantısında müzisyen kızı Zeynep Alasya sahneye gelerek, babasının sevdiği şarkılardan örnekleri piyanist Alay Göltekin ve gitarist Alp Yenier’in eşliğinde yorumlayacak.

”Ustalara Saygı” toplantıları, 25 Şubat’ta Hıfzı Topuz gecesiyle devam edecek.

Bilgi için:
Faruk Şüyün: 0533 468 30 63

Akatlar Kültür Merkezi Melih Cevdet Anday Sahnesi: 0 212 351 93 82

Adres: Akmerkez’in Etiler’e giden kapısının karşısındaki Zeytinoğlu Caddesi üzerinde…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*