Son Haberler
Anasayfa / Balayı / Yurtdışı için mükemmel balayı seçenekleri

Yurtdışı için mükemmel balayı seçenekleri

Hayatınızın en güzel tatiline, balayı yolculuğuna çıkıyorsunuz… Peki nereye gideceğinize karar verdiniz mi ? Bu kararı son ana bıraktıysanız son anda yaşanabilecek iyi&kötü süprizlerle hazırlıklı olun. Düğün tarihi kararlaştırıldıktan hemen sonra planlanan balayı fırsatlarından çok daha uygun fiyata yararlanabiliyorsunuz. Balayında yurtdışına çıkmak çok gözde bu aralar. Düğün telaşını üzerinden atmak için adeta uzaklara kaçılır.

Aylarca planlanan tören bitmiştir ve iyi bir tatili haketmiştir çiftler. Size ise önereceğimiz bir kaç yer ise;
Kuala Lumpur-Singapur: kentin güzelliği, doğanın sakinliği ve kültürü tam not aldı. Malayların dışında ise yoğun Çinli ve Hintli nüfus barındıran Kuala Lumpur’da Malay, İslam, Hint ve Çin kültürleri bir arada bulunur.

Tunus: Başkentin yanı sıra Kartaca hababelerinden Bardo’ya kadar birçok görülmesi gereken yer vardır. Ülkenin güney kısmını Büyük Sahra Çölü kaplar. Kışın ise sıcaklığı hissetmek isteyenleri baklemektedir.

Şeyşeller: Şnorkolciler ve dalış tutkunlarını bekliyor. Volkanik kayaların arasındaki bembeyaz kumsalları, eşsiz su altı zenginliği ve yemyeşil doğası ile her kesimden yolcuları kendine aşık eden Şeyseller aynı zamanda dünyanın hiçbir yerinde göremeyeceğiniz bir kuş cenneti ne sahip. Maldivler ve Mauritus un aksine, çok uzun senelerdir turizme açıktır. Toplam 115 adadan oluşur bunlardan en ünlüleri Mahe Adası, Praslin Adası, ve La Digue Adasıdır.

Paris: Asırlardır dünyanın en güzel şehirlerinden biri. Vendome, Louvre, Champs Elysees, Notre Dame ve Eyfel Kulesi görülmeye değer.

Atina: Yanı başımızdaki ”komşu”. Akporol, tavernalar ile Yunanistan başkenti bünyesinde eğlence ve tarihi bir arada barındırıyor.

Miami: Deniz, güneş ve kum isteyenlerin en gözdesi. Palmiye ağaçlarının altındaki plajlarda, yumuşak Latin ezgileri eşliğinde içkilerini yudumlayıp dans etmek isteyenleri bekliyor.

Şarm El Şeyh: Şarm el Şeyh, çöllerin mercan kayalıklarıyla birleştiği yer ve sualtı dünyasının bir cenneti olarak tanınıyor. Bu güzelliğe tanık olmak, Kızıldeniz’de rengarenk balıklarda birlikte yüzmek, deniz altına dalmak için ideal bir yer.

Maldivler: ”Hint Okyanusu’nun karşısında inci gibi dizilen büyülü görüntüsüyle bir mercan adası olan Maldiv Cumhuriyeti 90.000 km denizle kaplı çok güzel bir tropik adadır. 26 mercan adası, çevresini halka şeklinde kuşatmıştır ki bu Maldiv’e cennet görünümü kazandırır. Plajları, tropik bitki örtüsü, sualtı güzellikleri ve su sporları ile bir tatil cenneti.

Venedik: Yarım ay şeklindeki lagunasında bulunan 118 adacık, 180 kanal ve 400 köprüden oluşan büyüleyici şehir. Sarayı ve gondolları ile canlı bir müze.

Cape Town: Şehrin güneşli havalardan nasibini almak isteyenler özellikle kasım ve mart ayları arasında şehri canlandırmaktadırlar. Bu dönem içinde düzenlenen çok sayıda festival, parti ve konserleri kaçırmayın.

Küba: Zor hayat koşullarına karşın sürekli gülen, danseden, şarkı söyleyen insanları, yılın 12 ayı gökyüzünden eksilmeyen güneşi, rengarenk boyanmış evleri, benzersiz güzellikteki denizi ve kumsallarıyla Küba bambaşka bir dünya. Küba’ya yılın her mevsimi gidilebilir çünkü ülkede kış mevsimi yaşanmıyor. Sıcaklık yıl boyunca 25 derecenin üzerinde syrediliyor.

Jamaika: Dört mevsim yazı yaşayan dünyanın ender güzelliklerinden Jamaika’ya Türkiye’den Londra’ya da New York aktarmalı uçuşla ulaşılabiliyor. Kristof Kolomb’un Amerika’ya ikinci seyahatli sırasında keşfettiği ada, doğal güzellikleri, plajları, tropik iklimi ve selaleri ile turist akınına uğruyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*