Son Haberler
Anasayfa / Vitrinler / Yüz Tipinize Göre Duvak Modelleri

Yüz Tipinize Göre Duvak Modelleri

Duvak modelinizi de gelinliğiniz gibi kendi tipinize göre seçmeniz gerektiğini biliyor muydunuz ?

Duvak seçimlerinizi yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli şey yüz tipinizdir ve size en uygun duvağı seçebilmeniz için yüz şeklinizi iyi biliyor olmalısınız. Yüz şeklinizi anlamak için, saçlarınızı yüzünüzden çekip arkada toplayın ve alttaki şemanın da yardımıyla aynada yüzünüzü inceleyin. Bunu yaparken yüzünüzü boş bir zemin gibi hayal edin ve yüz hatlarınıza odaklanın.

Yuvarlak Yüz

Yüzünüz yuvarlaksa, burnunuzu merkez aldığınızda yüzünüzün her yerinin merkeze eşit uzaklıkta olduğunu görürsünüz. Yüzünüzü biraz daha ince göstermek için yüzünüzün iki yanına dökülen bir duvak en uygun seçim olucaktır.

Uzun Yüz

Ovalden daha uzun bir çene yapısına sahipseniz, büyük bir ihtimalle uzun bir yüze sahipsiniz. Yüz hatlarınızı daha hoş kılmak için enine hacimli modeller en uygun modeller olacaktır. Şelale şeklinde dökülen bir duvakla son derece hoş bir görünüme sahip olabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur da saç stiliniz. Dik-uzun topuzlardan kaçının, bu modeller yüzünüzü sadece daha çok uzun gösterecektir.

Oval Yüz

Oval yüz hatlarına sahip şanslı kişilerdenseniz yüzünüz enine oranla biraz daha uzundur. Yumuşak, kıvrımlı hatlara sahip bu yüz şekli en ideal şekil olarak kabul edilir. Bu sebeple her türlü duvak size yakışacaktır yanlız yine de yüzünüzü olduğundan daha uzun gösteren duvak ve saç modellerinden kaçınmalısınız.

Kalp Yüz

Eğer göz çevreniz, alnınız ve elmacık kemikleriniz geniş fakat çene kısmına biraz dolgunluk katmak isteyeceksinizdir. En iyi seçim kafanızın arkasına doğru tutturacağınız bir duvak modeli olacaktır.

Kare Yüz

Eğer kafanızın başladığı yer ile çene arasındaki mesaeyle, yüzünüzün eniyle aynıysa kare bir yüze sahipsiniz demektir. Çok güçlü bir çeneniz ve sert yüz hatlarınız vardır. Bu görüntüye biraz yumuşaklık katmak için, uzun duvak modelleri kısalardan daha iyi duracaktır. Fakat aynı zamanda sert çene hatları dikkat çekici bir özellik olarak görülür ve kendine güvenen bir gelin bu sert hattını gururla sergilemek isteyebilir. Böyle durumlarda kısa duvaklar da oldukça iddalı ama hoş seçimler olabilir.

Dikdörtgen Yüz

Kareden biraz daha uzun hatlara sahipseniz, dikdörtgen bir yüzünüz var demektir. Hacimli duvakları denemekten kaçınmayın, pofuduk bir görüntü yüzünüze daha simetrik bir hava verecektir. Saçınızın bir yanını serbest bıraktığınız topuzlar mükemmel olacaktır.

Üçgen Yüz

Kalp yüz şekline oldukça yakın olan bu modelle yüz hatları daha sert ve açılıdırç Alın ve çene kısmını dengelemek için, kaküllü topuzları tercih edebilirsiniz. Duvak seçiminde ise yine hacimli modeller tercih edilmelidir.

Baklava Yüz

Bu yüz tipinde elmacık kemikleri oldukça enli çene ve alın ise daha dar olur. Oval yüz şekliyle beraber mükemmele en yakın olan bu yüz şeklinde dilediğiniz her duvağı ve saç modelini kullanabilirsiniz. Gelinliğinizle ve kişiliğinizle uyuştuğu sürece seçenekleriniz sınırsız.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*